İnternetten Para Kazanmak

Youtube ile Para Kazanmak İçin Gerekenler

Youtube ile para kazanmak için 2021 yılında nereden ve nasıl başlamalısınız? Youtube üzerinden para kazanmanın en kolay yolu nedir?

Youtube ile para kazanmak, özellikle dijitalleşen dünyada en çok önemsediğimiz ve en çok yapmak istediğimiz şeylerden biridir. Youtube ile para kazanmak isteyenler, bunu çok kolay bir şekilde yapabilirler. Youtube’da video çekmek ve çekilen videolardan reklam geliri elde etmek isteyenler oldukça kısa sürede ve kolay şartlarda para kazanabilirler. Peki youtube’dan para kazanmak nasıl olur? Youtube’dan para kazanmak için ne yapmak gerekiyor? Youtube ile para kazanmamız için ne yapmamız lazım?

Youtube ile Para Kazanmak

Youtube kanalı açmadan youtube’dan para kazanmak mümkün değildir. Youtube’da bir kanal açarak hemen hızlı bir şekilde youtube’dan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Youtube kanalı açtıktan sonra aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekiyor.

 1. Video yüklemeye başlayın. Youtube kanalınızdan para kazanmak için video yüklemeniz gerekiyor. Sadece video yüklemekte değil, aynı zamanda videolarınızın izlenme alması ve ve abone kazanması gerekiyor.
 2. Youtube politikası şartlarına göre, para kazanabilmek için en az 4bin saat izlenme süresi ve 1000 aboneye ulaşması gerekiyor.
 3. Şartları yerine getiren bireyler, youtube videolarında reklam göstererek para kazanmaya başlayabiliyor.

Videoları Yüklemeye Başlayın

Youtube kanalınızdan para kazanmak istiyorsanız, video yüklemek zorundasınız. Yüklediğiniz videolar izlendikçe siz de reklam geliri elde edeceksiniz. Reklam geliri genelde tıklanma başına ödenir bu nedenle videolarınızda çıkan reklamlar tıklandıkça siz de buna paralel para kazanırsınız. 

Videolardan Ne Kadar Para Kazanırım?

Yüklediğiniz youtube videolarından tıklanma başına gelir elde ediyorsunuz. Genelde her bir tıklama başına 0,02 TL ile 0.08 TL arasında para ödeniyor. Reklamlar tıklandıkça siz gelir elde etmeye devam ediyorsunuz. Genelde her 100 bin izlenme için ortalama 1.500 ile 2.000 reklam tıklaması oluyor. Yani bu da her 100 bin izlenme için 200 TL ile 800 TL arasında bir gelir elde edeceğiniz anlamına geliyor.

Adsense Gelir Ortaklığı

Youtube kanalınızdaki videolardan gelir elde edebilmek için bir reklam yayın platformu ile çalışmak gerekiyor. En popüler reklam yayın platformu Google’a ait olan Adsense’dir. Adsense reklam yayın platformu ile videolarınızda reklam yayınlatabilir ve bu reklamlardan ciddi anlamda bir gelir elde edebilirsiniz. 

Youtube’dan Ayda Ne Kadar Kazanırım?

Youtube’dan aylık olarak elde edeceğiniz gelir, izlenme sürenize göre değişkenlik gösterir. Genel olarak aylık 1 milyon izlenme alan bir youtube kanalı, 2 bin lira ile 8 bin lira arasında bir gelir elde ederken. Aylık 5 milyon izlenen bir kanal 40 bin liraya kadar gelir elde edebilmektedir.

Youtube ile Para Kazanmak İçin Tüyolar

Youtube kanalınıza yüklediğiniz videoların gelirlerini artırmak için aşağıdaki tüyolar size büyük bir ışık tutabilir.

 1. Youtube ile para kazanmak zor değildir, ancak para kazanmayı sürdürülebilir kılmak zordur, bu nedenle sürekli daha çok abone kazanmaya çalışmalısınız.
 2. Oluşturduğunuz videoların her zaman 8 dakika üzeri olmasına gayret edin.
 3. 8 dakikanın altında olan videolara bir reklam ekleyebilirken, 8 dakikanın üzerindeki videolara her bir dakika başına bir reklam eklenebiliyor.
 4. Gündemi takip edin ve gündem ile ilgili videolar üretin.
 5. Her zaman özgün olun ve asla spam içerikler üretmeyin.
 6. Telif haklarını ihlal etmeyin. Bu size ağır bir faturaya mal olabilir.
 7. Videolar her zaman ilgi çekici olmalı, yüklediğiniz her videoya bu video 1 milyon olacak demelisiniz.
 8. Yüklediğiniz videolarla ilgili başka kanallar başka videolar yaparsa sizi takip ettiğini düşünün ve kanal stratejinizi değiştirin.
 9. Videolarınız her zaman abonelerinizin ilgi ve alakasına göre düzenleyin. 

Youtube ile para kazanmak ve benzeri şekilde İnternetten Para Kazanmak için farklı konuları Paradetay.net adresinde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu