İş Fikirleri

Waffle Dükkanı Açmak Para Kazandırır Mı?

Waffle dükkanı açmak para kazandırır mı? Waffle dükkanı açacak kişilerin bilmesi gerekenler nelerdir? 2021’de aylık ne kadar para kazanılır?

Waffle, dünyada çok popüler olup ülkemize sonradan gelen ve şu anda da hatırı sayılır bir şekilde seveni bulunan, insanın mutluluk hormonu salgılamasına neden olan tatlıların başında geliyor. Waffle Çok seveni olması, her gün yepyeni dükkânlarının açılması ve güzel bir iş olması sebebiyle çoğu kişi özellikle genç ve yeni girişimciler Waffle dükkânı açma fikrini benimsiyor. Fakat kârlı bir iş olup olmama konusunda endişeleri bulunuyor.

Waffle Dükkânı Açarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Waffle Dükkânı, özellikle gençlerin ve kalabalık arkadaş gruplarının geldiği bir yer olmasından dolayı müşteri sıkıntısı çekilmeyecek yerlerin başında geliyor. Waffle dükkânlarının başarılı olmasının da bazı kriterleri bulunuyor. Bu kriterleri doğru uygulanması durumunda Waffle dükkânları gayet iyi ve %100’e varan kâr oranına ulaşabilir. Uygulanması gereken kriterler ise şöyle sıralanabilir; doğru konum, doğru reklam, lezzet ve sermaye…

Doğru konum çok önemlidir çünkü Waffle, özellikle gençlerin çok tercih ettiği bir tatlıdır. Bundan dolayı gençlerin olduğu özellikle okul, dershane, sinema ve tiyatroların bulunduğu sokaklar gibi gençlerin sıklıkla bulunacağı yerlere açılırsa çok büyük kârlar elde edilebilir. Eğer konum tamamlandıysa konumdan sonraki en önemli olay da sermayedir. Çünkü sermaye olmadan hiçbir iş yürütülemez. Ve bir işe girildiği zaman ilk aylarda işlerin mükemmel olması beklenilmez. Bu durumda da sermayenin iyi olması ve işletmeyi ayakta tutması gerekir. Aynı şekilde işletmeyi (dükkânı) öbür yerlerinden ayıran bir özellik olması gerekir. Bu yol da kesinlikle lezzetten geçer. Açılan işletmeye müşterilerin gelmesi ve tercih olarak gösterilmesi, tavsiye edilmesi açısından lezzet çok önemli bir kriterdir. Waffle dükkânı lezzet açısından iyi olursa ve tavsiye edilirse bu dükkâna reklam olarak ta yansır. Reklam günümüzün olmazsa olmazı en çok karşılaştığımız ve gerçekten işe yarayan bir iştir. Reklamı iyi yapılan Waffle dükkânı, mutlaka kârını arttıracak ve çok iyi yerlere gelecektir.

Waffle Dükkanı Açmak Kârlı Mı?

Waffle dükkânı açmak sayılan kriterlere uyulduğu zaman kârı yüzde yüz oranlara varacak derece de Kârlı bir işe dönüşebilir. Fakat iş yapılmadan önce çalışacak elemanlar, kira, elektrik, alınan malzemeler,

Waffle için gerekli makineler ve bunların maliyeti de hesaplanmalıdır. Ayrıca açılan işletme de sadece Waffle değil yanında başka alternatifler de olmalıdır. Gelen kişilerin tamamı Waffle sevmeyebilir ya da tercih etmeyebilir. Bu durumlar da Waffle yanında çeşitli seçenekler olursa hem kâr artar hem de gelen müşteriler işletmeden daha memnun ayrılacak ve bu da işletmeye daha fazla kâr kazandıracaktır.

Waffle dükkanı açmak isteyenlerin bilmesi gerekenleri bu yazımızda listeledik. Ayrıca LC Waikiki Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli konusu ilginizi çekebilecek bayilik veren firmalar kategorisinde yazımız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu