İş Fikirleri

Kiralık Bisiklet Dükkanı Açarak Para Kazanmak

Kiralık bisiklet dükkanı açmak için bilmeniz gereken artı ve eksi yönleri, bisiklet dükkanı açmanın ortalama aylık kazancı gibi konular

Özellikle yaz aylarında büyük bir sevda haline dönüşen bisiklet sürme hobisi gençler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Bisikletler herhangi bir vergi türüne de tabi tutulmadığından dışarıda sürekli aktif olarak çalışan insanlar tarafından satın alarak kullanılmaktadır. Ancak bazı insanlar sadece ilkbahar ve yaz aylarında, gezilerde vb. bisiklet kullanmak istedikleri için satın almak yerine kiralamayı tercih etmektedir. Öncelikle yazımızda bisiklet kiralama dükkânı açmanın artı ve eksi yönlerini inceleyelim. 

Kiralık Bisiklet Dükkanı Açmanın Eksi Yönleri

  • Türkiye’de bisiklet kullanım oranı oldukça düşüktür. İnsanlar tek kişilik rahat ve temiz bir ulaşım yerine içi sıkış sıkış bir arabanın içinde gezinti yapmayı tercih etmektedir. Bu bakımdan bakıldığında Türkiye’de bisiklet dükkânı açmak oldukça riskli bir iştir.
  • Türkiye’de motorlu taşıtlara daha fazla hak tanınmış olup bisiklet sürme alanları yok denecek kadar azdır. Var olan bisiklet sürme alanları da Türkiye’nin araba deposu olması sayesinde bunaltıcı bir hava yaratmıştır. Hatta bazı yerlerde bisiklet sürme alanları o kadar dar bir kesime yapılmış ki her an bir yere çarpma hissiyatı oluşuyor kişide. Bu bakımdan da bakıldığında Türkiye’de bisiklet kiralama dükkânı açmak oldukça riskli bir iştir.

Kiralık Bisiklet Dükkanı Açmanın Artı Yönler

Eksi yönleri artı yöne çevirmek sizin elinizde. Aşağıdaki adımları dikkatlice okur ve uygularsanız bisiklet kiralama dükkânı açarak para kazanabilirsiniz. Tabi paranın miktarı biraz kabiliyete de bağlı.

  • Bisiklet kiralama dükkânı açmak istediğiniz yeri iyi belirlemelisiniz. Özellikle şehir hayatından uzak tatil mekanları, ormanlık alanlar ya da imkânınız varsa oluşturduğunuz büyük bir bisiklet sürme parkuru kar etmenizi sağlayabilir.
  • Kiraladığınız dükkânın size fahiş fiyatlarla kiralık olarak verilmemesine dikkat etmelisiniz. Eğer çevrede başka kiralama dükkanları varsa onlardan da kiralar hakkında bilgi almalısınız. Yalnız bunu yaparken “Ben kiralık bisiklet dükkânı açmak istiyorum.” dememelisiniz. “Herhangi bir işyeri açmayı düşünüyorum, kiralar ne kadar?” diye sormanız size verilen cevabın doğru olmasını sağlar.
  • Dükkanınızda her yaşa uygun bisiklet bulundurmalısınız. Ayrıca kask, gözlük, tayt, eldiven vb. koruyucu ekipmanların bisiklet kiralayacak kişilere satılması ya da kiralanması hem müşterileriniz olası kazalardan korur hem de size ek bir gelir sağlar.

Özet olarak; Türkiye’de bisiklet kiralama dükkânı açmak oldukça riskli bir iştir. Fakat ticari zekanızı kullanarak, müşteriye güven verip memnun olmalarını sağlayıp onların ayaklarını dükkanınıza alıştırmanız halinde bu işten büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir durum.

Kiralık bisiklet dükkanı açmak isteyenlere özel bilgiler verdiğimiz konumuz dışında Instagram ile Para Kazanmak İçin Yapmanız Gerekenler konusunu da inceleyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu